piątek, Październik 29th, 2010

Film Święty Mikołaj w kinach od 19 listopada

Już za 3 tygodnie w polskich kinach pojawi się film „Święty Mikołaj” (Joulutarina), Chociaż film swoją światową premierę miał już w roku 2007 do nas trafia dopiero teraz (no cóż widać szybciej trafiają do nas tylko głupie filmy komedie realizowane przez rodzimych święty mikołaj w kinachproducentów). Film jest produkcji fińskiej – stąd też może jego mała popularność. Na uwagę jednak zasługuje z pewnością fakt, że w polskiej wersji językowej (film będzie z dubbingiem) głosów swoich użyczył świetny rodzinny duet Jerzy i Maciej Stuhr (czy jak kto woli osioł ze Shreka i Kajko od Kokosza).

A teraz trochę o fabule filmu:

Historia rozgrywa się w małej wiosce w Laponii (bo gdzież by indziej). Mały Mikołaj w wypadku traci całą swoją rodzinę. Na szczęście nie zostaje sam na świecie. Chłopcem postanawiają się zaopiekować wszyscy mieszkańcy wioski. I tak to Mikołaj każdego roku trafia do kolejnych mieszkańców. Mały chłopiec chcąc się odwdzięczyć swoim dobroczyńcom postanawia obdarowywać ich dzieci własnoręcznie zrobionymi zabawkami. Każdego roku robi zabawek coraz więcej, bo i więcej jest rodzin, które Mikołaja już u siebie gościły.
Pewnego razu na wioskę spada głód a mieszkańcy zmuszeni są wysłać Mikołaja do pracy do stolarza. Stolarz choć jest dobrym rzemieślnikiem jest złym człowiekiem i zabrania małemu Mikołajowi produkowania kolejnych zabawek. Czy małemu chłopcu uda się uratować tradycje wzajemnego obdarowywania się ?  Zobaczcie sami…

Na film z pewnością warto wybrać się z dziećmi, bo ze świątecznych „hitów” filmowych, których z pewnością i w tym roku nie zabraknie w naszych domach (Kevin i inne ustrojstwa świąteczne) ten film jednak się wyróżnia. Brak w nim ogólnej świątecznej głupoty.

Zapraszam do kin.

Podziel się z innymi
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Google Buzz
  • Wykop
  • Twitter
Category: film
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.