wtorek, Listopad 9th, 2010

Podsumowanie stroju Mikołaja

Kilka dni temu pisałem o stroju, który otrzymałem z firmy strojemikolaja.pl
Żeby była pełna jasność układu biznesowego (i nikt nie posądził mnie o nieuczciwe praktyki) – strój otrzymałem zupełnie free w zamian za jego przetestowanie i napisanie opinii w ramach mojej strony.

Pierwsze krótkie podsumowanie zrobiłem już w materiale video sprzed kilku dni a poniżej szczegółowy opis wszystkich elementów jakie otrzymałem.

Paczka z firmy strojemikolaja.pl przyszła do mnie firmą kurierską UPS. Zapakowana w estetyczny karton średnich rozmiarów, dobrze zapakowana i tylko naklejka z adresem www firmy mogła zdradzać jej zawartość.

Zawartość przesyłki była zgodna z tym zestawem a w jej skład wchodziły:

 • kurtka Mikołaja
 • spodnie Mikołaja
 • czapka Mikołaja z pomponem
 • czarny, skórzany pas
 • nakładki  na buty
 • broda Mikołaja z peruką
 • rękawiczki  bawełniane
 • czerwony t-shirt
 • okulary Mikołaja
 • sztuczny brzuch
 • worek na prezenty
 • dzwonek świąteczny
 • pokrowiec na strój
 • klej do brody
 • wieszak

strojemikolajapl

Moją opinię zacznę od tego co spodobało mi się najbardziej:

1) Czarny skórzany pas – rewelacja – mój poprzedni zestaw świętego Mikołaja sprowadzałem z USA i mimo tego, że wydałem na niego dużo dużo więcej niż kosztuje prezentowany tutaj strój to pasek miałem do niczego. Ten który otrzymałem teraz jest rewelacyjny. Ma świetną klamrę która służy do blokowania paska a nie tylko jako estetyczna atrapa. Dziurki pozwalają na dopasowanie paska do każdego brzucha nawet tego niewielkiego.

2) Broda z peruką – świetna biała gęsta broda z dobrze zamocowanymi gumkami mocującymi a do tego dobrze kryjąca peruka. Całość w transporcie zabezpieczone przed poplątaniem delikatną siatką.

3) Worek na prezenty – tak dużego wora nie miałem jeszcze NIGDY. Chociaż worki z których korzystam szyłem samemu, to to co dostałem pozwala na wpakowanie do niego 2 dorosłych osób i przypuszczam, że jeśli siły by mi na to pozwoliły i potrafiłbym je unieść to worek na pewno wytrzymałby ten ciężar.

4) Strój Mikołaja – nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń ani do jego wykonania, ani do koloru. Część czerwona wykonana jest z mocnego a jednocześnie delikatnego w dotyku polaru wstawki białe są sztucznym futerkiem. Całość prezentuje się bardzo profesjonalnie oraz estetycznie. Widać już na pierwszy rzut oka, że strój jest bardzo dobrej jakości wykonany z dbałością o szczegóły (w kurtce jest nawet kieszeń – jak u lekarzy na koperty po wizytach 🙂 )
To co spodobało mi się w kurtce to sznur do jego związywania gwarantujący, że kurtka nie będzie się otwierać. Sznur jest zlokalicowany w takim miejscu, że po nałożeniu na niego skórzanego paska nie będzie widoczny.

5) Nakładki na buty – czarny aksamit i białe futerko. Tutaj nie będę niestety miał dobrej opinii ale wiąże się to nie tyle ze złą jakością produktu o ile z moim uprzedzeniem do tego typu rozwiązań. Na początku swojej działalności korzystałem z podobnych nakładek na budy i ich wadą jest to że potrafią się obsuwać w dół. Jeśli miałbym wrócić do tego typu rozwiązania to tylko pod warunkiem, że górna część nakładek byłaby czymś mocowana do dolnej części spodni. W innym przypadku z przyjemnością odetnę futerko i przykleję je do posiadanych już butów.

6) Sztuczny brzuch – do jego wykonania nie mam zastrzeżeń (uwagi tylko do pewnych wad konstrukcyjnych przedstawiłem już w filmie) natomiast mam drobne uwagi do materiału z jakiego jest wykonany. Osobiście zakładam brzuch jako pierwszy element stroju (na goły brzuch) a ponieważ ten wykonany jest z jakiegoś syntetycznego materiału bardzo szybko powoduje pocenie i „przyklejenie” do brzucha. Rozwiązać to można nakładając najpierw t-shirt (który zresztą jest w zestawie i naprawdę jest wykonany z bardzo dobrej bawełny). Ew można na część przylegającą do brzucha naszyć kawałek bawełnianego materiału. Oczywiście takie uwagi są moimi czysto subiektywnymi odczuciami i Ci, którzy najpierw ubierają koszulkę nie będą mieli takich problemów.

7) Bawełniane rękawiczki – SUPER !!! – po mojej pierwszej parze rękawiczek które kupiłem z pierwszym strojem, a które zgubiłem już po 2 wizytach posiłkowałem się małymi wełnianymi rękawiczkami kupowanymi za 5 zł na „balcerku”. Tutaj dostałem świetny produkt, wyglądający elegancko i dzięki swojej długości nie kończący się zaraz za nadgarstkiem.

8) Dodatki
okulary – fajny gadżet z pewnością dodający prestiży całokształtowi. Dobrze wykonane, z prawdziwymi szkłami
dzwonek – fajny gadżet, podobny do dzwonka z którym jako ministrant chodziłem na kolędę – nie mam zastrzeżeń

9) Fajny pokrowiec na cały strój w szarym kolorze (nieprześwitujący), który pozwoli dostać się do przedszkolnej przebieralni bez sugerowania co jest w środku.

Podsumowanie
Strój który otrzymałem, mogę z czystym sumieniem polecić zarówno nowym Mikołajom jak i tym, którzy planują zmianę swojego obecnego już wysłużonego stroju. Jakość wykonania wszystkich elementów oraz bardzo dobra cena to naprawdę dobre połączenie cech w tym produkcie.

Podziel się z innymi
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Google Buzz
 • Wykop
 • Twitter
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.